ZSS Żary

Czerwiec

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

REGATY KAJAKOWE W NOWEJ SOLI

W dniu 21.06.2011r. uczniowie (Łukasz Kuczak, Damian Socik, Robert Kozłowski) uczestniczyli po raz pierwszy w V Regionalnych Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli. Chłopcy przygotowywali się do zawodów podczas trzydniowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Sławie.
Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: kajak turystyczny pojedynczy, kajak turystyczny „dwójka” oraz smocze łodzie na dystansie 200m na torach ustawionych na rzece Odrze. Zawody były niezwykle trudne, a walka bardzo zacięta. Wśród medalistów znalazł się Damian Socik, zajmując II miejsce w konkurencji, kajak turystyczny „jedynka”.
Podczas regat mieliśmy również okazję brać udział w wyścigach smoczych łodzi, w których razem zawodnikami z Zielonej Góry, Nowej Soli i Wschowy zajęliśmy II miejsce. Skorzystaliśmy także z możliwości przeprawy galarem po rzece Odrze.
Udział w regatach kajakowych był niezapomnianą przygodą, którą mamy nadzieję przeżyć jeszcze nie jeden raz…

WITAMY PANIĄ DYREKTOR!!!

14 czerwca 2012r. ku uciesze wszystkich, i dużych, i małych, Pani Magdalena Gruca wygrała konkurs na dyrektora naszej szkoły na kolejne 5 lat!!!
Tego dnia wszyscy w szkole z niecierpliwością czekaliśmy na powrót Pani Magdy ze Starostwa. Ważyły się nasze losy. Po długich oczekiwaniach Pani Dyrektor wróciła zmęczona ale zadowolona. WYGRAŁA! Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zrobili jej niespodziankę. Wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej i tam gromkimi brawami i okrzykami powitaliśmy panią Dyrektor. Jednak to nie koniec niespodzianek. Pani wicedyrektor powitała Panią Magdę chlebem i solą, nauczyciele i pracownicy szkoły wręczyli bukiety pięknych kwiatów a uczniowie przygotowali kolorowy plakat. Najwięcej uciechy sprawił otrzymany od grona nauczycieli wielki kubek – SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW!
Pani Dyrektor była bardzo zachwycona a my szczęśliwi i obiecujemy, że postaramy się nie stwarzać kłopotów.
ŻYCZYMY WIELU TWÓRCZYCH OSIĄGNIĘĆ, SPEŁNIENIA PLANÓW ZAWODOWYCH A NADE WSZYSTKO ZDROWIA I SERDECZNYCH LUDZI WOKÓŁ SIEBIE!

BAJKA RÓŻNE MA OBLICZA

13 czerwca 2012r w Żaganiu odbył się Regionalny Konkurs recytatorski, którego hasłem przewodnim było „Bajka różne ma oblicza”. Było to już kolejne VI spotkanie konkursowe. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Błaszczyszyn oraz Adaś Lichacz. Przedstawili oni ”Bajkę z morałem” autorstwa pani Anety, w której opowiedzieli o tym, jak należy kibicować na Euro 2012. Nasi chłopcy wrócili z nagrodą specjalną.
GRATULUJEMY!!!!

LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W SŁAWIE

„Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia”

W dniach od 04.06. – 06.06.2012 uczniowie naszej szkoły - Robert Kozłowski, Łukasz Kuczak, Grzegorz Staszczyk, Marcin Zawora, Adrian Buławski i Damian Grześków wzięli udział w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sławie. W sławskich zawodach uczestniczyło 14 sekcji sportowych z całego województwa lubuskiego. Zawodnicy konkurowali ze sobą w lekkoatletyce, regatach kajakowych i bocce. Mimo niesprzyjającej pogody i trudnych warunków reprezentantom naszej szkoły udało się zająć miejsca na podium i przywieźć medale.
Wśród medalistów znaleźli się:

  • Grzegorz Staszczyk (I m-ce w biegu na 400m, III m-ce w rozgrywkach drużynowym w bocce),
  • Łukasz Kuczak (I m-ce w konkurencji: rzut piłeczką palantową i w regatach kajakowych),
  • Robert Kozłowski (I m-ce w regatach kajakowych),
  • Adrian Buławski (I m-ce w biegu na 100m i w skoku w dal oraz III m-ce w rozgrywkach w bocce),
  • Marcin Zawora (I m-ce w skoku w dal)

Udział w zawodach przyniósł nie tylko medale, lecz również przeżycia, których długo nie zapomnimy.
Uzyskanie pierwszego miejsca w regatach kajakowych umożliwiło nam zakwalifikowanie się na Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli, które odbędą się 21 czerwca 2012.

Trzymajcie za nas kciuki!!!

JAK BYĆ DOBRYM KIBICEM

Z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 organizowanym przez Polskę i Ukrainę dnia 06.06.2012 z naszej szkole odbył się apel pt. Jak być dobrym kibicem. Spotkanie miało na celu podniesienie rangi tego wydarzenia i podwyższenia świadomości uczniów, a także zwiększenie poczucia ich odpowiedzialności i samokontroli. Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach pogadanki na temat co to znaczy być dobrym kibicem, jak należy godnie sprawować funkcje gospodarza Mistrzostw Europy, jak zachowywać się podczas meczów na stadionach w jaki sposób można dobrze reprezentować swoją Ojczyznę, czuć się POLAKIEM EUROPEJCZYKIEM, KIBICEM oraz wspólnie z uczniami przygotowali krótkie występy.
Było też wiele innych niespodzianek. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele w tym dniu byli ubrani w barwy narodowe, były plakaty, gadżety, hasła, okrzyki, scenki z morałem, porady, instrumenty dopingujące na mecze. Zabawy było moc i humory wszystkim dopisywały.
Pani dyrektor Magdalena Gruca opowiedziała o znaczącej roli Polski na świecie i w Europie, jak wiele dla wszystkich Polaków – dorosłych i dzieci, znaczy bycie gospodarzem Mistrzostw Europy „EURO 2012”. Nauczyciel wychowania fizycznego, pan Sebastian, krótko przedstawił sportowe aspekty rozgrywek piłki nożnej, wprowadził nas w terminologię, udzielił wskazówek dotyczących kultury gry na boisku i podczas meczów.
Na koniec wszyscy zaśpiewali polski hymn Euro 2012 „Koko Euro spoko” i wysłuchali oficjalnego hymnu Mistrzostw Euro 2012 „Endless Summer”, który śpiewa Oceana.
Plakatami, gadżetami i hasłami została udekorowana nasza cała szkoła.

HANDEL DZIEĆMI

5 czerwca Samorząd Uczniowski wraz z panią pedagog poruszyli na apelu bardzo trudny temat „Handel dziećmi”. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Bezpieczny uczeń”.
Opiekunowie przestrzegali uczniów przed zbyt dużym zaufaniem wobec obcych osób oraz wskazali, gdzie szukać pomocy i kto zajmuje się udzielaniem takiego wsparcia.

Pamiętajcie, nie wolno ufać obcym!!!

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Atrakcji było mnóstwo.
Pani Mirka i Pan Tomek przedstawili prezentację multimedialną o urokach Świeradowa Zdroju – miejscu, do którego uczniowie naszej szkoły mieli udać się 4 czerwca.
Potem, na zaproszenie opiekunów Samorządu Uczniowskiego odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzieci wysłuchały informacji o pracy funkcjonariuszy oraz podziwiały zdolności pięknego, czarnego labradora - Kory – psa potrafiącego wytropić narkotyki. Po pokazach wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w prezentacji sprzętu: samochodu, lornetek, kasków i wielu innych ciekawych rzeczy. Każdy, chociaż przez chwilkę, chciał poczuć się prawdziwym Strażnikiem Granic Państwa.
W tym czasie Pan Czesiu i Pani Wiesia przygotowywali kiełbaski na grillu, a pozostali uczniowie mieli okazję pojeździć na koniu pod opieką Pani Maciuszonek.
Całość obchodów tego wyjątkowego dnia zamknęła dyskoteka w sali gimnastycznej.
Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci...