ZSS Żary

Czerwiec 2014

KONIEC ROKU SZKOLENEGO 2013/2014

MSZA Św - KONIEC ROKU SZKOLNEGO

SZKOŁA W RUCHU

LUBUSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W SŁAWIE

W dniach od 10-12.06.2014 r. Nasi uczniowie pod opieka p. Mirosławy Świerk reprezentowali naszą szkołę na Lubuskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sławie. Chłopcy zdobyli wiele medali. Oto ich osiągnięcia:

 • Mateusz Bossy - złoto w rzucie piłeczka palantową, złoto w bocce, 6 miejsce w biegu na 100 m.
 • Kacper Mulawa - złoto w kajakach, brąz w rzucie piłeczką palantową.
 • Grzegorz Staszczyk brąz w kajakach, srebro w rzucie piłeczką palantową, 6 miejsce w biegu na 100 m.
 • Łukasz Drygowski złoto w bocce, złoto w rzucie piłeczką palantową, 4 miejsce w biegu na 100 m.
 • Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

  XIV WOJEÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY W GUBINIE

  Dnia 9 czerwca 2014 roku w Gubinie po raz XIV odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny, w którym nasi uczniowie brali udział. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Chroń las bo jest to FABRYKA ZDROWIA". Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań biologicznych oraz nabycie umiejętności dostrzegania piękna przyrody, promowanie zachowań i działań uczniów zmierzających do ochrony lasów.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas PdP p. M. Świerk i kl I-III ZET p. D. Masiuk. Uczniowie klasy PdP przygotowali makietę lasu i plakat mówiący o ochronie lasu. Wspólnie z młodszymi uczennicami zaprezentowali scenkę ruchowa do muzyki pt. "Leśny spacer". W imprezie uczestniczyli - Patryk Witczak, Marta Matejkowska, Karolina Łempecka, Monika Witczak, Maja Kowalska, Weronika Pudło, Wiktoria Leszczyńska.

  Za swój występ uczniowie otrzymali gromkie oklaski i gorące gratulacje.

  BEZPIECZNE WAKACJE

  Wakacje to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. Wszyscy chcemy, aby ten czas laby przebiegał spokojnie i bezpiecznie. Dlatego, jak co roku, naszą szkołę w dniu 11.06.2014 odwiedzili przedstawiciele różnych służb, którzy przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach podczas wakacji. Gościliśmy przedstawiciela Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej. Dzieci podczas zabaw zapominają o tym i właśnie dlatego rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością nr alarmowych poszczególnych jednostek ratowniczych, odpowiadali na różne pytania dotyczące unikania zagrożeń. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, dzięki którym można uniknąć tragicznego w skutkach wypadku – potrącenia przez samochód.

  DZIEŃ DZIECKA

  W dniu 03.06.2014 w ramach obchodów Dnia Dziecka została zorganizowana wycieczka do Zamku Grodziec i Muzeum ceramiki w Bolesławcu. Uczniowie klas starszych i kl. p. D. Masiuk mieli okazję poznać historię średniowiecznego zamku obronnego, życie w średniowieczu. Natomiast w Bolesławcu zapoznali się z piękną ceramiką bolesławiecką, pracą garncarza, archeologa oraz zwiedzili rynek bolesławiecki. Organizatorem wycieczki było szkolne Stowarzyszenie Serce za serce i Rada Rodziców przy naszej szkole.

  Młodsze i mniej sprawne dzieci miały zorganizowany Dzień Dziecka w szkole - wyjście do kina na film „Rio 2”, grill, gry i zabawy na boisku szkolnym oraz słodki poczęstunek.

  WSZYSTKIM DZIECIOM, TYM MAŁYM I TYM DUŻYM,

  ŻYCZYMY ZDROWIA ORAZ WIECZNEGO UŚMIECHU NA TWARZY!!!