ZSS Żary

Grudzień

Wigilia integracyjna

19.XII.2011r. odbyła się w naszej szkole po latach po raz drugi Wigilia integracyjna wszystkich klas. W Wigilii wzięło udział 110 osób. Przygotowane zostały pyszne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem i bakaliami, śledzie, ryba po grecku i cista. 
Pani Mirka Domalik omówiła symbole Świat Bożego Narodzenia a ksiądz Tomasz piękną Eucharystią wprowadził nas w świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom świąteczne życzenia.
Po wieczerzy każda a klas zaprezentowała w sposób pomysłowy i ciekawy kolędy.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli Wigilia była pięknym przeżyciem dla każdego ucznia.

Powiatowy konkurs plastyczny

19 grudnia 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Żarach uczeń klasy I PdP Damian Wiśniewski odebrał dyplom i nagrodę za kartkę Bożonarodzeniową w Powiatowym Konkursie Plastycznym.

Serdecznie gratulujemy!

Mikołaj w naszej szkole i „Faraonie”

6 grudnia, we wtorek 2011r przybył do naszej szkoły długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj. Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny Pt. „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”. Były tance, śpiewy, konkursy. Mikołaj przywiózł dużo prezentów. Zapanowała euforia i radość wśród dzieci.

Kontynuacja obchodów Mikołajek przeniosła się już po raz dwunasty do restauracji „Faraon”. Dzięki życzliwości i wspaniałomyślności właściciela, pana Piotra Olendra, wszyscy uczniowie z naszej szkoły mogli po raz kolejny uczestniczyć w zabawie. Była dyskoteka, konkursy oraz pyszny poczęstunek – lody z bitą śmietaną i owocami.

Dzieci wspaniale się bawiły, na ich twarzach cały czas gościł uśmiech i radość. Wśród wszystkich zapanował już stateczny nastrój.
Bardzo Panu dziękujemy!

Mikołajki w szkole

 

Mikołajki w "Faraonie"

Wizyta Biskupa w szkole

5 grudnia 2011 odbyła się wizytacja naszej szkoły przez Biskupa dr Pawła Sochę.

Dzieci były bardzo wzruszone i ciekawe naszego Biskupa. Na spotkanie z biskupem przygotowali krótki program artystyczny. Młodsze dzieci pięknie recytowały wierszyki a starsze radośnie śpiewały pieśni o charakterze religijnym.

Uczniowie z Klas Przysposabiającej do Pracy i z kółka plastycznego przygotowały podziękowanie dla Biskupa – namalowały obraz – ikonę, własnoręcznie uszyły poduszeczki i wykonały świąteczne aniołki. Wszyscy byli zachwyceni wizytą Biskupa, zadawali mu mnóstwo ciekawych pytań, na które Biskup z radością odpowiadał.

W dalszej części, przy kawie i ciastach, odbyło się spotkanie Biskupa z nauczycielami, administracją i obsługą szkoły. Na zakończenie Biskup wpisał się do Kroniki szkolnej.