ZSS Żary

Kwiecień2014

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje szkolne to czas przygotowań do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Jednym z elementów tego przygotowania było uczestnictwo naszych uczniów i nauczycieli we Mszy św. poprowadzonej przez księdza Andrzeja.

Druga część rekolekcji odbyła się w szkolnej świetlicy, gdzie uczniowie pod czujnym i opiekuńczym okiem p. Mirki Domalik i innych nauczycieli zapoznali się z "historią Męki Pańskiej", tradycjami Świąt Wielkanocnych. Były rebusy, krzyżówki, film i ciekawa pogadanka.

APEL WIELKANOCNY

RAJD PALMOWY

XVIII międzyszkolny rajd palmowy w parafii św. Józefa Oblubieńca w Żarach. Uczestnicy rajdu brali udział w mszy św. przemarszu z palmami wielkanocnymi, konkursie na najpiękniejszą własnoręcznie wykonana palmę, liczył się pomysł, kolorystyka, wysokość palmy. Palma wykonana przez uczestników kółka plastycznego zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE - 14 DH TURYSTYCZNA

08 kwietnia 2014 r nasza 14 DH Turystyczna zorganizowała spotkanie integracyjne z zaprzyjaźnioną drużynką Nieprzetartego Szlaku Diabliki. Bawiliśmy się wyśmienicie. Głównym naszym działaniem były zajęcia plastyczno-techniczne. Uczestnicy spotkania mieli za zadanie przyozdobić wybrane przez siebie techniką wiosenno-wielkanocne obrazki. Prace wyszły bardzo ciekawie. Każdy starał się wykonać interesującą pracę. Na koniec spotkania zrobiliśmy prezentację wykonanych dzieł. Podczas spotkania rozkoszowaliśmy nasze podniebienia słodkim poczęstunkiem, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Nasi goście oglądnęli kąty naszej szkoły, w której nie mieli okazji jeszcze przebywać.

BEZPIECZNY UCZEŃ W SZKOLE I W DOMU

7 kwietnia w naszej szkole odbyła się apel pod hasłem „Bezpieczny uczeń w szkole i w domu”. W tym dniu gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji w Żarach. Podczas spotkania wszyscy obejrzeliśmy scenki filmowe z udziałem naszych uczniów w roli głównej: Adama, Dominika, Dominiki, Roberta, Marty, Damiana i Grzegorza. Celem naszego apelu było ukazanie zagrożeń, jakie na uczniów ale i nie tylko, czyhają każdego dnia. Uczniowie nauczyli się, w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu innych. Następnie odbył się quiz na temat unikania niebezpiecznych sytuacji. Ku zaskoczeniu wszystkich, uczniowie nasi wykazali się dużą wiedzą i odpowiedzialnością. Teraz już wszyscy wiedzą, dlaczego nie wolno rozmawiać z obcymi, dlaczego nie wolno wpuszczać nieznajomych do domu, gdy nikogo ze starszych nie ma w domu.

PAMIĘTAJ!

JEŻELI COŚ DZIEJE SIĘ W SZKOLE, NA BOISKU CZY W DOMU

– NIE BĄDŹ BIERNY, NIE STÓJ BEZCZYNNIE!!!

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE "PTAKI Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA"

Wychowawczyni klasy V-I-II Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego GIMNAZJUM (dla uczniów z autyzmem) p. Magdalena Małecka zorganizowała 3.04.2014 kolejne zajęcia integracyjne dla rodziców i uczniów tej klasy. Tematem przewodnim zajęć były KACZKI. Z uwagi na ośrodek tygodniowy "Ptaki z wiejskiego podwórka", uczniowie i ich rodzice utrwalali zdobyte wiadomości według metody Ośrodków Pracy. Uczniowie wraz z rodzicami mogli wspólnie m.in.: rozpoznawać ptactwo poprzez zdjęcia, odgłosy, wspólnie tworzyć zbiory ptaków według gatunku, uczestniczyć w zabawie polisensorycznej przy użyciu piór, wyklejać szablony ptaków. Na zakończenie stworzyli makietę wiejskiego podwórka według własnego pomysłu. Wieloetapowa praca dostarczyła zarówno uczniom, jak i rodzicom wiele radości. Poza tym rodzice jak zwykle mogli wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas.

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - 02.04.2014r. nasza placówka przyłączyła się do akcji "ZAPALMY NIEBIESKIE ŚWIATŁO DLA AUTYZMU", propagowanej na całym świecie już od kilku lat. Uczniowie i nauczyciele oraz osoby zainteresowane uczcili ten dzień wysyłając o godz.10.00 "NIEBIESKIE ŚWIATEŁKO DO NIEBA" (100 niebieskich balonów). Była to forma akceptacji i integracji społeczności szkoły, mieszkańców miasta z osobami z autyzmem.

Dla wszystkich uczestników był również słodki poczęstunek.