ZSS Żary

Kwiecień 2013

 

KONFERENCJA - "RODZICU, NIE JESTEŚ SAM - ISTOTA WCZESNEJ INTERWENCJI I WSPOMAGANIA ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA I JEGO RODZINY

APEL WIELKANOCNY

RAJD PALMOWY

W dniu 25.03 2013 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Mirosławy Świerk i Mirosławy Domalik uczestniczyli w Rajdzie palmowym zorganizowanym przez parafię pw. Józefa Oblubieńca w Żarach. Palma wielkanocna wykonana na zajęciach kółka plastycznego zajęła I miejsce w konkursie palm, była najwyższa.

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

POWITANIE WIOSNY

Dnia 26 marca 2013r. w naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Pani prowadząca imprezę – Klaudia Matuszek uroczyście przywitała wszystkie dzieci i nauczycieli. Najpierw dzieci bardzo uroczyście żegnały Panią Zimę, w którą wcieliła się p. Ewelina Gancarz. Tańczyły, utworzyły zimowy kulig. Została również przedstawiona prezentacja multimedialna „Zimowy spacer po lesie”, a następnie dzieci ponownie odtańczyły kilka „zimowych” tańców, po czym okrzykami przeganiały Zimę. W trakcie przeganiania Zimy zawitał u nas listonosz, który przyniósł telegram od Pani Wiosny (p. Edyta Dziewińska). Niestety, w telegramie pani Wiosna zaznaczyła, że Zima wypuści ją z groty dopiero wtedy, gdy dzieci rozwiążą wszystkie przygotowane przez Zimę zadania. Zanim jednak można było przystąpić do zadań, dzieci musiały przygotować magiczny napój. Oto przepis: szczypta humoru, 2 uncje uśmiechu, garść dowcipu, pół litra soku z gumijagód. Mieszamy wszystko i pijemy.

Pierwszym zadaniem było przedstawienie pt. „ O ślimaku, co szukał wiosny” przygotowane przez uczniów I, II i III kl. Szkoły Podstawowej oraz dwie nauczycielki: p. Annę Jans i p. Edytę Dziewińską. W powyższym przedstawieniu udział wzięli: Adam Owsianka, Kamil Markiewicz, Karol Lichacz, Emilia Kroczak, Sebastian Siwak, Filip Błaszczyszyn. Nie ma co ukrywać, że Zima była zachwycona przedstawieniem, podobnie jak wszyscy uczestnicy imprezy. Niestety, mimo wszystko, Zima wciąż nie odpuszczała i dała kolejne zadania do zrobienia – Quiz o wiośnie. Nawet nauczycielom się nie upiekło. Przypadło im powiedzenie wierszy o wiośnie. Oczywiście wielką odwagą wykazały się p. Ewa Kowalska i p. Aneta Wojciechowska.

Po tym wszystkim, co zobaczyła i usłyszała Pani Zima, nie było wątpliwości, co do tego, kto z nami pozostanie. Co prawda Zima próbowała jeszcze na różne sposoby przegonić Wiosnę, ale ku naszej uciesze, nie dała rady i nasza piękna p. Wiosna została uwolniona i zawitała już u nas na dłuższy czas.