ZSS Żary

Marzec

Apel Wielkanocny

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 30 marca na świetlicy szkolnej odbył się Apel Wielkanocny. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów zaprosiliśmy na montaż słowno- muzyczny pt.”Chryste, Ty masz szansę na śmierć i zmartwychwstanie” w wykonaniu uczniów: R. Kozłowskiego, D. Grześków, D. Socika, D. Wiśniewskiego i uczennic: J. Hoppy, K. Kurowskiej, A. Telegi, M. Łoś. Celem apelu było przygotowanie do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych, ukazanie znaczenia krzyża, jako znaku zbawienia, kształtowanie postawy radości i nadziei chrześcijańskiej, płynącej z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Po uroczystym apelu wszystkie dzieci otrzymały słodkiego zajączka od szkolnego sponsora.

Serdecznie dziękujemy!!!

Gminny Konkurs na Plastykę Obrzędową i Wypieki Ludowe 2012 r.

W Gminnym Konkursie na Plastykę Obrzędową i Wypieki Ludowe 2012 r., którego finał odbył się dnia 30 marca 2012 r. w Olbrachtowie nasi uczniowie z klasy I-III PdP pod kierunkiem wychowawczyni pani Barbary Góry zachwycili jury konkursowe pomysłowością i wykonaniem swojej ekspozycji wielkanocnej.

Uczniowie wykonali m.in. dekoracje nawiązujące do tradycji ludowych tj. pisanki zdobione wycinanką łowicką, pisanki zdobione sitowiem, ale również pisanki współczesne dekorowane makaronem i nasionami, czy dekoracje inspirowane darami lasu.

Zwiedzający mogli też podziwiać drewniane zające i pisankę- piłkę nawiązujące do zbliżającego się EURO 2012.

NAGRODY INDYWIDUALNE OTRZYMALI:

 1. Łukasz Kuczak
 2. Grzegorz Staszczyk
 3. Damian Wiśniewski
 4. Justyna Hoppa
 5. Elżbieta Markowska
 6. Justyna Kominek
 7. Paulina Mientus
 8. Joanna Baran

Nagrodę dla szkoły oraz nagrody indywidualne uczniowie odebrali z rąk wójta Gminy Żary pana Wiesława Polita.

Wojewódzki Konkurs z zakresu techniki „Sprawne ręce- mądra głowa”

W dniu 29 marca 2012 r. odbył się w Szprotawie XVI Wojewódzki Konkurs z zakresu techniki „Sprawne ręce- mądra głowa”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „EURO 2012”.

W konkursie tym nasi uczniowie klas Przysposabiających do Pracy startowali w czterech konkurencjach:

 • plastycznej – wystąpiła Karolina Łempecka wykonując pracę „Logo EURO 2012” przygotowana przez panią M. Świerk,
 • kroju i szycia – wystąpiła Marta Matejkowska haftując chustę z symboliką „EURO 2012” również przygotowana przez panią M. Świerk,
 • kulinarnej – wystąpiła Justyna Hoppa, która wykonała kanapki dla sportowca, przekąskę – koreczki oraz piękną dekorację półmiska związaną z „EURO 2012”. Justynę przygotowała pani B. Góra,
 • technicznej – wystąpił Grzegorz Staszczyk modelując z drutu postać sportowca trzymającego w dłoni flagę narodową– opiekunem tej konkurencji był pan Ł. Kubalewski.

Nasi reprezentanci zdobyli nagrodę, a Justyna Hoppa zdobyła dodatkowo indywidualne wyróżnienie za najciekawszą prezentację kulinarną.

Calineczka Koncert Filharmonii Zielonogórskiej 27.03.2012

Dzień wiosny - Dzień ziemi

Dnia 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole „ Dzień Wiosny. Dzień Ziemi”. Imprezę rozpoczęło przedstawienie w formie pantomimy „Witamy Wiosnę. Ratujemy Ziemię” w wykonaniu uczennic z kółka taneczno – teatralnego. Podczas pantomimy mogliśmy uczestniczyć w pożegnaniu zimy i jednoczesnym przywitaniu wiosny a następnie zobaczyć do czego ludzie wykorzystują przyrodę i jakie to niesie ze sobą konsekwencje. Obok szumiących drzew, wesoło biegających zwierząt i wśród śpiewu ptaków na scenie wkroczył człowiek, który niszczył, śmiecił i zanieczyszczał środowisko. W efekcie tego nasza Ziemia powoli „umierała” i uratować ją mogły tylko ludzie, którym leżało na sercu dobro planety (pielęgniarki, leśnik i ekolodzy). Zasadzili na nowo drzewa, zadbali o zwierzęta, założyli filtr na dymiący się komin i posegregowali porozrzucane dookoła śmieci. Pantomima zakończyła się wspólnym tańcem Ziemi i wszystkich jej dobroczyńców przy piosence Majki Jeżowskiej „My chcemy grać w zielone”. Tradycje związane z przywitaniem wiosny przybliżyła nam pani Beata podczas zagadkowo – krzyżówkowej części spotkania. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy na temat oznak wiosny. Na zwycięzców czekały słodkości i nagrody rzeczowe.

W kolejnej części imprezy przenieśliśmy się w świat wielkich Eko projektantów mody, którzy na scenie zaprezentowali stworzone przez siebie ekologiczne stroje i ich elementy. Było ciekawie, głośno i wesoło, prezentowane stroje spotkały się z wielkim zainteresowaniem wśród widowni. Całości przyglądała się komisja jurorów (pani dyrektor Magdalena Gruca, pani v-ce dyrektor Arletta Majda oraz pani Jola), która wyłoniła zwycięzców pokazu:

I miejsce i medal Eko projektantów roku otrzymała klasa I-III PdP za stroje kibiców Euro 2012.

Uwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosna” dla klas I-VI i ZRW oraz konkursu „Ratujmy Ziemię” dla klas i-III Gim i PdP.

Uczestnicy konkursów wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz umiejętnościami stosowania i łączenia różnorodnych technik plastycznych. Prace były bardzo ciekawe i pięknie wykonane. Komisja oceniająca miała bardzo trudny orzech do zgryzienia. Po długotrwałych, trwających niemal dwa dni naradach wyłoniono zwycięzców.

W konkursie ekologicznym „Wiosna”

miejsce I zajęli -: Antek Bogdał, Karol Paśnicki i Monika Wójcik , którzy techniką „palcową” pod kierunkiem pani Iwony wykonali pracę ”Wiosenna łąka” miejsce II - Huber Seweryn z kl. I miejsce III- ex aequo Dominika Skupień i Eryk Pokrywiecki z klasy IV- VI

W konkursie ekologicznym „Ratujemy Ziemię”

miejsce I - ex aequo - Łukasz Drygowski, Zuzanna Pieluszczak i Mateusz Bossy z kl. II Gim ZET miejsce II- Damian Socik z klasy I-III Gim Zet miejsce III- Gabriela Surowiak i Michalina Szwec kl. I-II PdP

Na zakończenie imprezy odbył się ekologiczny konkurs: segregowanie śmieci. Wybrano 6 uczniów. Zadaniem ich było jak w najszybszym czasie posegregować śmieci, które dostali w postaci plastiku, szkła, papieru, do odpowiednich pojemników. Zawodnicy nie mieli żadnych problemów z poprawnym wykonaniem zadania. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki.

Cała impreza dała nam wszystkim dużo radości i śmiechu. Wszyscy uczestnicy naszego spotkania świetnie się bawili, byli zadowoleni i uśmiechnięci.

21.03.2012 - SAPERZY - Zasady postępowania w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału