ZSS Żary

Marzec 2015

REKOLEKCJE

Przeżywając mękę i śmierć Pana Jezusa

Nie załamujmy się, nie snujmy się posępi

i smutni jak cienie, przygnębieni i strapień.

Bowiem zbliża się do nas, jest już coraz bliżej,

Blaskiem niebiańskim jaśniejąca, Nadzieja naszego zbawienia.

Wielki Post, to czas duchowego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.

W związku z tym w naszej szkole w dniach 30.03.2015r. – 01.04.2015r. odbywały się Rekolekcje Wielkopostne. Ich zadaniem było skupienie się na modlitwie oraz wskazanie, że w naszym życiu Bóg jest ważny, ze względu na to, że jest w stanie skutecznie pokierować naszym życiem, w tym uleczyć nasze ewentualne zagubienie się w grzechu, a także zatrzymać nasze ciągle zabieganie i pośpiech, aby poddać nas refleksji i zadumie oraz uwrażliwić na piękno i bogactwo Słowa Bożego.

Rekolekcje odbywały się one po raz pierwszy na terenie nowej szkoły, gdzie były prowadzone przez ks. Mateusza Pobihuszkę i katechetkę Mirosławę Domalik. Podsumowanie natomiast odbyło się w ostatni dzień rekolekcji w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie uczestnicy mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty i aktywnie uczestniczyć w Eucharystii.

Rekolekcje zostaną wszystkim w pamięci, ponieważ nastrój i atmosfera tych spotkań były radosne i pełne wspólnej zabawy i śpiewu.

APEL WIELKANOCNY

RAJD PALMOWY

Na tradycyjny „Rajd palmowy” organizowany w Niedzielę Palmową przez Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca w Żarach klasa I- III PdP. p. M. Świerk przygotowała palmę wielkanocną (w tym roku wys. 3.45m). Następnie grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w kościele we Mszy św. oraz w konkursie palm. W konkursie uczestniczyli uczniowie żarskich szkół, oratoriów oraz uczniowie z Lipinek Łużyckich, Miłowic. Zajęliśmy II miejsce – pierwsze miejsce zajęła palma 15 cm. wyższa od naszej. Za rok postaramy się pobić rekord.

POWITANIE WIOSNY

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W dniu 16 marca 2015r. w świetlicy szkolnej odbyło sie kolejne już spotkanie z muzyką. Tym razem gościliśmy muzyków, którzy grali na instrumentach strunowych. Mieliśmy okazję posłuchać na żywo brzmienia gitary, skrzypiec i wielkiego kontrabasu,moglismy posłuchać tych trzech intrumentów, jak wykonują muzykę piano i forte.Muzycy zaprezentowali nam m.in znane "kawałki" muzyki poważnej i rozrywkowej. Przy wtórze muzyki kowbojskiej, moglismy przenieść się do Arizony i "poszaleć" na prerii. Super sprawą było to, ze niektórzy z widzów mogli potańczyć na scenie.

Z niecierpliwościa czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.

DZIEŃ KOBIET