ZSS Żary

Październik 2012

 

WARSZTATY

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY

Dnia 30 października 2012r odbyło się pasowanie nowych kolegów i koleżanek na uczniów naszej szkoły. Na tę szczególną uroczystość do szkoły na miotłach przybyły dwie czarodziejki z Domu Czarownic. Sprawdzały one wiedzę i umiejętności nowych kolegów i koleżanek a następnie wszyscy zaprezentowali swój krótki występ artystyczny. Wszyscy otrzymali gromkie i długie brawa. Po występach dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor specjalnym magicznym ołówkiem na ucznia naszej szkoły a pani wicedyrektor każdemu wręczyła piękny dyplom. Wszyscy otrzymali również niespodzianki, które przygotował Samorząd Uczniowski.
WITAMY WAS WSRÓD SPOŁECZNOSCI UCZNIOWSKIEJ NASZEJ SZKOŁY!

EKRANOWY PODWIECZOREK

21 października wybraliśmy się do Zielonej Góry na najnowszą komedię twórców Asterixa i Obelixa. Film „Na tropie Marsupilami” rozbawił całą naszą grupę. Zwariowana przygoda rozpoczęła się w momencie, gdy nieustraszony reporter Dan dostał zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Pajów. Wyruszył wówczas do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito, niespodziewanie odkrył istnienie mitycznego stworzenia - Marsupilami… To tylko kilka słów o filmie, zachęcamy do wizyty w cinema city! Potem wybraliśmy się do Mc Donalda na hamburgery i lody, a w drodze powrotnej zajechaliśmy do Drzonowa. Tam udaliśmy się do Lubuskiego Muzeum Wojskowego, w którym podziwialiśmy sprzęty, samoloty, czołgi i wozy pancerne z II wojny światowej. Wyjazd był bardzo udany i czekamy na kolejne spotkania z kulturą!!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA

1 października nasi chłopcy, duzi i mali, obchodzili swoje święto.
Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich chętnych na seans filmowy w szkolnym ciemna city! Był popcorn i słodkie życzenia!

Z okazji Waszego święta – my- dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

  • DZIEWCZYNY – tylko tej najfajniejszej!
  • CIASTEK – tylko tych najsłodszych!
  • SAMOCHODÓW – tylko tych najszybszych!
  • ZABAW – tylko najweselszych!
  • PRZYGÓD – tylko najciekawszych!
  • ….i BUTÓW – takich, co najlżejsze, w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!