ZSS Żary

Wrzesień 2016

KOROWÓD HISTORYCZNY 1050 LECIE CHRZTU PAŃSTWA POLSKIEGO

DZIEŃ CHŁOPAKA

I TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

 

NARODOWE CZYTANIE

3 września 2016 r w całej Polsce odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku czytalismy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. "Quo Vadis" to piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić - mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda. Żary również włączyły sie do tej wspanialej akcji. W różnych miejscach naszego miasta do czytania mieszkańców zachęcali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ale nie tylko. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji. Trojka naszych uczniów z kolegami z Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach wspaniałe czytała fragmenty powieści. Możemy być dumni, że podołaliśmy temu wyzwaniu!

BRAWO Marta, BRAWO Zuza, BRAWO Damian !!!

MSZA ŚW. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 15.09.2016r. udaliśmy się całą szkołą do kościoła pw. NSPJw Żarach aby uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017.

Razem z uczniami czynny udział w Eucharystii brali rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Mszę Św. odprawił Ks. proboszcz Krzysztof Kwaśnik udzielając na zakończenie apostolskiego błogosławieństwa. Była to dla nas wszystkich radość i wiellie duchowe przeżycie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO