II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

5 listopada 2021

W poniedziałek 25 października 2021 r., w naszej placówce odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza.
Była to II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” w której po raz pierwszy udział wzięła prawie cała nasza szkoła. W tym niezwykłym projekcie, promującym czytelnictwo, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” wzięło udział
76 uczniów naszej placówki wraz wychowawcami, nauczycielami, terapeutami i opiekunkami. Cała akcja dostosowana była do obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas trwania pandemii COVID-19. Czytaliśmy wszędzie, bez zgromadzeń i gdzie było bezpiecznie – w klasach, na dywanie, na ławce w parku, w świetlicy szkolnej z zachowaniem bezpiecznej odległości, w bibliotece szkolnej w ramach cyklicznych spotkań
z biblioterapii. O planowanej akcji informowały wywieszone wcześniej plakaty: na głównym korytarzu przy wejściu do szkoły, w każdym sektorze szkoły, w bibliotece oraz świetlicy szkolnej. Podjęliśmy to wyzwanie czytelnicze i daliśmy radę!

Bardzo dziękuję wszystkim naszym podopiecznym za tak liczny udział w tej akcji – SPISALIŚCIE SIĘ NA MEDAL!!! Podziękowanie również kieruję do wychowawców, terapeutów i nauczycieli, którzy razem ze swoimi wychowankami stanęli do walki o pobicie rekordu w czytaniu. Czytali wszyscy, duzi i mali, i ci, którzy potrafią czytać, ci, którzy dopiero zaczynają, i ci, którzy czytają już samodzielnie. BRAWO WY!!!
Niektóre klasy obiecały kontynuację czytania podczas przerw śródlekcyjnych – Jestem z Was dumna!!!
Dla wszystkich klas, które wzięły udział w „Przerwie na czytanie” przygotowano pamiątkowe dyplomy.

DO ZOBACZENIA, DO USŁYSZENIA ZA ROK !!!

#przerwanaczytanie2021