PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

10 grudnia 2021

Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD
w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 586 OSÓB!!!

 

W październiku 2021 r. aż 1867 placówek z Polski i świata biło rekord w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Czytano w każdym zakątku Polski, w każdym zakątku przedszkoli, szkół itp. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Nasze województwo lubuskie było w czołówce  w Polsce pod względem liczby placówek biorących udział w akcji. Byliśmy na 4 miejscu w Polsce. BRAWO LUBUSKIE!
Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach z Francji, Irlandii, Litwy, 3 szkołach z USA, Belgii i Ukrainy, 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji.

BRAWO MY!!!