„ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU”

„ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU”

17 lutego 2022

14 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyła się wyjątkowa, walentynkowa impreza czytelnicza pt. „ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU”. Z uwagi na panującą sytuację sanitarno-epidemiologiczną, impreza obywała się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa: maseczki, czyste ręce, dezynfekcja stolików, zachowane odległości miedzy uczestnikami, wietrzenie sali. Była to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży pod znakiem serduszek. W tym dniu nasi uczniowie wzięli czynny udział w przygotowanych przez Panią Jolę zabawach, konkursach czytelniczych, zagadkach. Działania dostosowane były do czytelników mówiących i nie mówiących, do maluchów i starszych, każdy miał szansę, aby wspólnie się super bawić bez względu na swoje ograniczenia. Zorganizowana została wystawa książek pt. „Książki o miłości, przyjaźni i szczęściu”, był też konkurs, w którym uczniowie uważnie słuchając krótkiego opisu musieli dopasować ilustrację i podać tytuł książki. Okazało się, że nasi czytelnicy stanęli na wysokości zadania i odgadnęli wszystkie książki i ich tytuły.  Jednak najbardziej tajemniczą i pełną emocji chwilą była „Randka w ciemno z książką”. Na specjalnym regale znajdowały się zapakowane książki. Zamiast tytułu i autora było czerwone serduszko. Każdy chętny, a chętni byli wszyscy!!!, sam wybierał książkę-niespodziankę, którą miał przeczytać samodzielnie lub z rodzicem. Podczas czytania, uczeń miał odszukać ukryte serduszka, które podczas zwrotu książki okazywał je i dostawał niespodziankę. Każdy uczestnik randki otrzymał własnoręcznie wykonaną przez p. Jolę zakładkę oraz słodki walentynkowy upominek.

Z zaskakująco pięknym efektem był ogłoszony wcześniej konkurs, w którym uczniowie mieli wymyśleć krótkie wierszyki-rymowanki związane z książką, biblioteką itp. Komisja stwierdziła jednoznacznie, że wszystkie przygotowane rymowanki zasługują na wyróżnienie. Nagrodą będzie umieszczenie całej rymowanki lub jej fragmentu z podpisem autorów na dyplomach czytelniczych. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali bajkowe kolorowanki z motywem walentynkowym.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM – JESTEŚCIE  NIESAMOWICI!!!

 

PAMIĘTAJCIE!!!
CZYTAĆ KAŻDY MOŻE, TROCHĘ LEPIEJ LUB TROCHĘ GORZEJ,
ALE NIE O TO CHODZI, JAK CO KOMU WYCHODZI…
J