„Zaopiekuj się mną”

„Zaopiekuj się mną”

8 kwietnia 2022

Ostatni tydzień marca 2022r to czas na podsumowanie projektu w ramach NPRCZ „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie w tym miesiącu skupili się na wypożyczaniu książek z tej właśnie serii, której autorką jest Holly Webb. Celem tego projektu było zachęcanie dzieci i młodzieży naszej placówki do beletrystyki związanej z opieką nad zwierzętami. Każda książka poświęcona jest innej historii naszych milusińskich. Były historie o smutnym ich losie, o trudnych przeżyciach ale też o pięknej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem. Uczniowie, którzy nie potrafią dobrze czytać mogli słuchać czytanych fragmentów wybranej książki podczas cyklicznych spotkań w bibliotece szkolnej a także opowiadań koleżanek i kolegów o historii bohatera przeczytanej samodzielnie książki. Rozmawialiśmy też o odpowiedzialności naszej i dorosłych, którzy decydują się na nowego czworonożnego członka rodziny, o pielęgnacji i żywieniu. Piękne historie, napisane prostym i zrozumiałym dla każdego dziecka językiem spowodowały, że ci, którzy niechętnie sięgali po książki, teraz ochoczo zaczęli korzystać ze szkolnego księgozbioru. Książki z serii „Zaopiekuj się mną” nauczyły nas wszystkich innej bardzo ważnej rzeczy – nauczyły nas wrażliwości i miłości do zwierząt. Na zakończenie projektu uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do bohatera przeczytanej książki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!