ZUS Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i 500+

ZUS Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i 500+

10 stycznia 2022

Szanowni Państwo,

proszę o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi związanymi z kampanią Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) oraz 500 Plus. 

Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie. Pracownicy Oddziału ZUS w Zielonej Górze we wszystkich swoich placówkach oraz w wybranych placówkach m.in. Poczty Polskiej, KRUS, OPS będą pomagać zainteresowanym osobom zakładać profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz wypełniać wnioski o świadczenia. Profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest bardzo ważny, ponieważ to poprzez niego odbywa się wszelka korespondencja związana ze statusami wniosków. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca 500 + bądź RKO, rodzice otrzymają powiadomienie na maila lub sms.