WIELKI, ZACZYTANY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE.

WIELKI, ZACZYTANY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE.

31 października 2023

25 października po raz kolejny przystąpiliśmy do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU
W CZYTANIU NA PRZERWIE”
. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego
w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania i z dużym zapałem zaczytaliśmy się w ulubionych książkach. Zaangażowali się wszyscy, od najmłodszych po najstarszych, od nauczycieli, terapeutów, po naszą panią pielęgniarkę, czytaliśmy
w klasach, podczas terapii, na świetlicy, w bibliotece – po prostu wszędzie, gdzie się dało. Do akcji dołączyli również rodzice, którzy w zaciszu domów czytali ze swoimi pociechami. Lektura była różnorodna, od bajek, opowiadań, komiksów, po lekturę poważniejsza, życiową, którą sami uczniowie mogli wybrać. Łącznie w akcji wzięło udział 58 naszych podopiecznych. BRAWO DLA WAS!!!

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego wydarzenia czytelniczego.

                                                  Spotykamy się za rok!!!