Bale charytatywne

Bale charytatywne

XV Bal Charytatywny

W dniu 22 lutego 2014r. w Sali Balowej żarskiej restauracji „Hotel Park” odbył się XV Jubileuszowy Bal Charytatywny. Z racji, iż był to Bal Jubileuszowy nazwaliśmy go Anielskim w dowód wdzięczności wszystkim naszym „Aniołom”, którzy wspomagają naszą placówkę. Nasi darczyńcy z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Grucy otrzymali srebrne i złote serduszka „Serce za serce”. Z tej też okazji dostąpiliśmy zaszczytu i XV Jubileuszowy Bal Charytatywny został objęty Honorowym Patronatem przez Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych, Jarosława Dudę. Otrzymaliśmy również od Pana Pełnomocnika dar-obraz z XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty mojego życia”, który został przekazany na licytację.

Jak co roku, mogliśmy liczyć na wielkie wsparcie w postaci cennych darów otrzymanych od wielkich osobistości polityki, sportu, kultury i sztuki. Nie zawiedli nas również lokalni sponsorzy, dzięki którym mogliśmy zorganizować loterię fantową oraz aukcję „kup teraz”. Tradycją każdego balu jest też licytacja cennych i wyjątkowych darów. Wśród tych cennych darów znalazły się m.in. sędziowski szklany młotek od Ministra Sprawiedliwości, filiżanka z porcelany z orłem z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wizytownik multimedialny i długopis z faksymile podpisu Prezydenta RP, długopis z faksymile podpisu Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej, obrazy, biżuteria złota i srebrna od lokalnych złotników, zdjęcia z autografem polskich sportowców, m.in. złotego medalisty Kamila Stocha, całej drużyny Reprezentacji Polski w skokach narciarskich – Soczi 2014 i wiele, wiele innych wyjątkowych darów. Dużym powodzeniem cieszyły się jak zwykle obrazy wykonane przez naszych uczniów. Wraz z Panią Dyrektor licytację prowadził gość specjalny – Dyrektor Muzyczny Radia ESKA ROCK Robert ”Pegaz” Zawieja.

WSZYSTKIM NASZYM „ANIOŁOM”- PRZYJACIOŁOM SZKOŁY

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

ZA OKAZANE SERCE I ZROZUMIENIE.

XIV Bal Charytatywny

Jak co roku, w ostatnią sobotę karnawału 9 lutego 2013r w restauracji Park Hotelu odbył się XIV Bal Charytatywny na rzecz dzieci niepełnosprawnych naszej szkoły. Po raz kolejny Rada Rodziców, Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły chcieli w ten sposób podziękować wszystkim tym, którzy wspierają i pomagają nam nie tylko rzeczowo, ale i finansowo. Z roku na rok jesteśmy utwierdzani w przekonaniu, że w naszej trudnej i żmudnej pracy nie jesteśmy sami, że są ludzie dobrej woli, którym leży na sercu los i lepsze warunki do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

Tradycyjnie, oficjalną częścią balu było wręczenie przez Panią Dyrektor Magdalenę Grucę odznak „Serce za serce” wszystkim naszym darczyńcom. Wśród odznaczonych znaleźli się w tym roku m.in. przedstawiciele żarskich firm „Kronopol”, „Tandem”, „Łużyckie Centrum Medyczne” oraz ludzie prywatni. Całość części oficjalnej dopełnił uroczysty polonez oraz lampka szampana.

Przebieg balu urozmaicany był obfitymi niespodziankami. Mogliśmy oglądać wspaniały występ tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu młodzieży z żarskiego Klubu Tańca „Styl”.Jak zwykle miała miejsce loteria fantowa, do której natychmiast ustawiła się kolejka gości. Można było w niej wygrać drobne rzeczy ale i biżuterię złotą czy srebrną. Zorganizowanie loterii fantowej zawsze jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki hojności darczyńcom lokalnym ale także i zamiejscowym. Wielkim zaskoczeniem XIV Balu była licytacją, którą wspólnie z panią dyrektor poprowadził gość specjalny balu – Pegaz, dyrektor muzyczny RADIA ESKA ROCK. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. dary od osobistości polityki: długopis od Prezydenta RP, Bombka z orłem Polski od Premiera RP, spinki srebrne do mankietów z krzemieniem pasiastym od Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Piłka z autografem Prezesa PZPN, koszulka reprezentacji Polski mężczyzn z podpisami siatkarzy, pierścionek z brylantem od lokalnej złotniczki, przedmioty osobiste sportowców polskich, obrazy darowane przez lokalnych artystów oraz tradycyjnie obrazy malowane przez uczniów naszej szkoły i wiele, wiele innych darów.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!!!

 

XIII Bal Charytatywny

4 lutego 2012 r w Restauracji Hotel Park w Żarach odbył się kolejny już XIII Bal Charytatywny. Na bal przybyło liczne grono gości, przyjaciół i sponsorów naszej placówki, którym od wielu lat leży na sercu dobro dziecka niepełnosprawnego. O godz. 20.00 Pani Dyrektor Magdalena Gruca oficjalnie rozpoczęła bal witając serdecznie wszystkich przybyłych gości. Jak tradycja każe, bal rozpoczęto uroczystym polonezem.

Bal, oprócz wystrzałowej zabawy jest wspaniałą okazją, by podziękować i wyróżnić odznaką „Serce za serce” wszystkich sponsorów i przyjaciół dzieci, którzy w ostatnim roku wspierali naszą placówkę. To dzięki nim wciąż poprawiają się warunki nauki i rehabilitacji, dzieci

i młodzież mają możliwość wyjazdów na wycieczki, otrzymują wsparcie rzeczowe i pomoc medyczną.

Atrakcją tego balu były pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z Klubu Tańca „Styl” w Żarach. Loteria fantowa, to zawsze mocno oczekiwana atrakcja wieczoru. Dzięki hojności ludzi dobrej woli, pozyskujemy wiele darów od sponsorów miejskich ale i też od osobistości ze świata polityki, sportu i muzyki. Ogromnym zaskoczeniem były pozdrowienia na piśmie od samego papieża Benedykta XVI. Nagrodą Główną balu był album „Katyń” wraz z pozdrowieniami podarowany przez Andrzeja Wajdę.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE ZROZUMIENIE I WSPARCIE!!!

XII Bal Charytatywny

26 lutego 2011 r. to dzień, w którym po raz dwunasty odbył się Bal Charytatywny zorganizowany przez naszą szkołę. O godz 20.00 Pani Dyrektor Alina Rapacz dokonała uroczystego otwarcia balu, dziękując gościom za tak liczne przybycie. Bal jest podziękowaniem wszystkim darczyńcom oraz przyjaciołom szkoły za ich wsparcie rzeczowe jak i materialne, dlatego też po uroczystości otwarcia balu, nastąpiła doniosła chwila, podczas której wręczono wszystkim zasłużonym sponsorom odznakę „Serce za serce”. Wśród wyróżnionych darczyńców w tym roku znaleźli się: Przedstawiciele Łużyckiego Centrum Medycznego – Elżbieta i Jacek Kempiak, Ernst Klein-przedstawiciel firmy de Roy Poland, Małgorzata i Stefan Bielawscy – z firmy Hydrobiel, Piotr Jankowiak, Henryk Jung i Piotr Ciechanowicz z firmy Tandem, Teresa Majdański, Ewa i Mirosław Motyka, Stanisław Nicpoń z firmy Jasta, Mariola i Waldemar Wiecińscy.

Wśród przybyłych gości, znaleźli się nasi stali przyjaciele ale i nie zabrakło też nowych gości gotowych wspierać dzieci niepełnosprawne z naszej szkoły.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się aukcja oryginalnych darów. W tym roku licytowane były m.in. biżuteria złota z brylantami, pióro z faksymile Prezydenta RP, spinki do mankietów z proporcem Prezydenta RP, płaskorzeźba z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego, niezwykłe akcesoria znanych sportowców polskich np. krążek M. Czerkawskiego, miód pitny Dwójniak wraz z książką i dedykacją od O. Leona Knabita z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, tomik wierszy Wisławy Szymborskiej z dedykacją oraz wiele, wiele innych cennych i niezwykłych darów. Nie zabrakło też i w tym roku obrazów artystów lokalnych oraz prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Wszystkie przedmioty aukcji cieszyły się dużym zainteresowaniem a chęć zdobycia-licytowania niektórych z nich przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz tych atrakcji, goście mogli oglądnąć mistrzowski pokaz tańca flamenco w wykonaniu profesjonalnej tancerki i nauczycielki flamenco Barbary Cieślewicz.

Organizatorzy oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom oraz gościom XII Balu Charytatywnego.

VII Bal Charytatywny

VI Bal Charytatywny

V Bal Charytatywny

IV Bal Charytatywny

III Bal Charytatywny

II Bal Charytatywny

II Bal Charytatywny na rzecz dziecka niepełnosprawnego odbył się tym razem 3 marca 2000 r. w restauracji „Rikardo”. Wśród grona przybyłych gości znaleźli się: władze miasta i starostwa, szefowie żarskich urzędów, firm, przedsiębiorstw oraz przedstawiciele służby zdrowia, telewizji kablowej Tele-Żet i Lub-Sat., Radia Jowisz-naszego medialnego opiekuna. Uroczystości powitania i otwarcia balu dokonała pani dyrektor Alina Rapacz, podkreślając ogromną wartość przyjaźni ludzi wielkiego serca, którzy nieustannie obdarzają nasze dzieci swoją opieką i chęcią niesienia wsparcia. Tradycyjnie za okazaną pomoc szkole i dzieciom pani dyrektor wręczyła odznaki „Serce za serce”, które w tym roku przybrały postać „Pomocnych dłoni” zaprojektowanych i podarowanych przez żarskie złotniczki, panie Agatę Karmolińską – Szynkarzyńską oraz Katarzynę Karmolińską – Medyńską. Medale „Serce za serce” w tym roku otrzymali: p. J. Dębski, p. E. Styś, państwo Piwowarscy, p. M. Rapacz, p. M. Strzelecki, państwo Masiukowie, p. B. Smolewski, p. W. Maciuszonek, p. S. Bielawski, państwo Adamiakowie, p. Mendala, państwo Wieczorkiewiczowie oraz p. M. Kwiatkowska.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych na tę uroczystość była m.in. loteria fantowa. Dzięki hojności sponsorów wszystkie losy były pełne a wśród nagród można było wygrać za przysłowiowe 10 zł m.in. złotą i srebrną biżuterię, pozłacane pióra, skórzane portfele i wiele innych cennych i śmiesznych rzeczy. Inną atrakcją tego wieczoru był występ nauczycieli szkoły, którzy wykonali przygotowaną na tę okazję piosenkę pt. „Serce za serce”. Piosenka ta, tak spodobała się gościom, że wkrótce cała śpiewała razem refren:

„ Serce za serce damy Wam,

za jeden uśmiech serce całe,

na słońce z ciemnych wyjdźmy bram

i pobiegnijmy razem tam,

gdzie smutków nie ma lub są małe.

Za uśmiech serce weźcie dziś-

nie lukrowane, lecz prawdziwe.

Łatwiej nam wtedy będzie iść

przez tego świata ścieżki krzywe.”

Bal urozmaicił pełen zabawy i radości „Taniec w uliczce”. Po krótkiej prezentacji kroków goście wykazali się wielką fantazją i pomysłowością taneczną. W takim wesołym i szalonym nastroju zabawa trwała do białego rana.

I Bal Charytatywny

NOWA ERA SZKOŁY!!!

Inicjatorką i pomysłodawczynią zorganizowania pierwszego w historii Żar Balu Charytatywnego na rzecz dzieci niepełnosprawnych umysłowo była ówczesna Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Styś. Pomysł zorganizowania balu zrodził się nie tylko z potrzeb Szkoły Specjalnej ale przede wszystkim, aby wspaniałą zabawą podziękować wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc materialną i rzeczową.

Mottem balu stało się:

„Porozmawiajmy o ideałach, sięgajmy po gwiazdy,

użyczajmy sobie wzajemnie wsparcia i pomocy”

I Bal Charytatywny odbył się w dniu 13 lutego 1999r. w sali balowej Kronopolu dzięki uprzejmości Prezesa firmy, pana Wacława Maciuszonka. Rozpoczął się uroczystym polonezem, który z niezwykłą gracją poprowadzili państwo Alina i Marek Rapaczowie oraz Jolanta i Henryk Jung. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli ówczesnych władz lokalnych. Obecnością swą zaszczycili nas m.in. burmistrz Żar, pan Franciszek Wołowicz z małżonką, starościna powiatu żarskiego – pani Elżbieta Koralewska z małżonkiem oraz wielu biznesmenów zaprzyjaźnionych z naszą placówką. Bal był okazją do podziękowania naszym sponsorom, którzy długoletnią pomocą rzeczową i wsparciem materialnym przyczynili się do rozwoju naszej placówki. Z rąk pani dyrektor Aliny Rapacz, otrzymali Oni medal „Serce za serce”, który zaprojektowała nasza koleżanka pani Jolanta Paruzel-Jung. Wśród grona nagrodzonych przyjaciół znaleźli się: p. E. Styś, p. M. Rapacz, p. Piwowarski, p. J. Dębski, p. S. Bielawski, p. W. Maciuszonek oraz inni darczyńcy pragnący pozostać anonimowi.

I Bal Charytatywny był także okazją do docenienia ogromnej pracy naszej pani dyrektor Aliny Rapacz, która w dowód wielkiego uznania wszystkich pracowników szkoły otrzymała Puchar dla Najlepszego Dyrektora. Swoją pracowitością, pomysłowością i wielkim zaangażowaniem zraziła całe grono pedagogiczne do takich działań, że już po roku „żarska szóstka” znana była wśród Ośrodków Szkolnictwa Specjalnego całego województwa. Dzięki pozyskanym sponsorom i przyjaciołom szkoły mamy lepiej wyposażone pracownie i gabinety a nasi uczniowie zyskali dodatkowe wsparcie i możliwość wyjazdów rehabilitacyjnych.

Zapoczątkowany I Bal Charytatywny był okazją nie tylko do podziękowania naszym przyjaciołom. Wspólnie spędzone chwile obfitujące w konkursy i szaloną zabawę do białego rana były okazją do integracji wszystkich gości przybyłych na bal.

Wszystkim osobom prywatnym, firmom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizację I Balu Charytatywnego na rzecz dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Zespół Szkół Specjalnych
im. Marii Grzegorzewskiej
w Żarach

ul. Spokojna 2, 68-200 Żary

tel./fax (68) 470 6497
adres: www.zss-zary.pl
e-mail: szkola@zss-zary.pl

Promocja szkoły: szkolapromocja@zss-zary.pl

Anonimowa skrzynka na sygnały
Rzecznik Praw Obywatelskich

    * Pola obowiązkowe.